BACK

Projekty Międzynarodowe

W latach 2018-2021 realizowaliśmy projekt Erasmus+ : Think Critically, Live Rationally and Empathically. Projekt pozwolił uczestnikom rozwijać swoje umiejętności językowe, kreatywność i asertywność. Pozwolił poznać nowych ludzi z różnych krajów i kultur, zobaczyć ciekawe miejsca, świetnie się przy tym bawiąc oraz poznać problemy współczesnego świata i wspólnie z nowymi przyjaciółmi zastanowić się jak je rozwiązać i jak im przeciwdziałać.

Prometeruse jest projektem, który we współpracy z naukowcami z różnych krajów angażuje młodzież naszego Liceum w działania na rzecz klimatu. Uczestnicy biorą udział w wykładach, rozwiązują quizy, tworzą plakaty oraz filmiki w języku angielskim. Prace uczniów są zawsze prezentowane lokalnej społeczności. W tym roku uczniowie policzyli nasz ślad węglowy oraz opracowali najefektywniejsze sposoby jego redukcji w życiu codziennym, uzyskując tym pierwsze miejsce w Europie.

Otrzymaliśmy akredytację Erasmusa na lata 2021-2027 Akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na wyjazdy do szkół partnerskich za granicę. Uczestnicy otrzymują szansę na zwiedzanie, zawieranie nowych znajomości i oczywiście szlifowanie języka obcego. Biorąc udział w projekcie, uczniowie zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, które mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości

zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj